logo
Dom Pomocy Społecznej
im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

ul. Szpitalna 53, 33-100 Tarnów
tel/fax: 14 6888-666, e-mail: dpstarnow@dps.okay.pl
  
 
Wesołych Świąt!


logo
W dniach 07-12. 04. 2014 r. Stowarzyszenie Srebrne Skronie wzięło udział w Jubileuszowym XXV Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę obrzędową związaną o z okresem Wielkanocnym, organizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu i Muzeum Etnograficzne w Tarnowie.
To kolejny konkurs który zwieńczony został dużym sukcesem. Stowarzyszenie wystawiło ekspozycję pn.: "Tradycyjne śniadanie wielkanocne", za którą otrzymało II miejsce w kategorii "Stół wielkanocny", oraz „ Stoisko Wielkanocne” nagrodzone w tej kategorii miejscem III.
Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ przekazał na nasze ręce pisemne podziękowanie za podtrzymywanie i kultywowanie tradycji wielkanocnych, oraz przekazywanie ich coraz to młodszym pokoleniom.
Na naszych konkursowych stołach nie zabrakło tradycyjnego żurku z białą kiełbasą, bab wielkanocnych, pięknie zdobionych mazurków, świątecznych wędlin, baranka z masła, pisanek oraz innych przysmaków związanych ze staropolskim śniadaniem wielkanocnym, a także bogato ustrojonego stoiska z plastyka współczesną.
W tym roku zasłużone miejsce IV, oraz nagrodę pieniężną w kategorii praca indywidualna otrzymała pani Krysia Wantuch - uczestniczka spotkań w DDP oraz członkini Stowarzyszenia Srebrne Skronie.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 kwietnia 2014 r w Muzeum Okręgowym w Tarnowie.
logo BIP
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2008-2012 DPS Tarnów