Deklaracja dostępności Strony Internetowej

Dom Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://www.dps.okay.pl

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklaracja została sporządzona na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Renaty Michalik — mailowo dpstarnow@dps.okay.pl lub telefonicznie 14 6888-666.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszej jednostki:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Dostępność architektoniczna

Budynek: Dom Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta, ul. Szpitalna 53 , 33-100 Tarnów

Budynek posiada windę.

Przed budynkiem Domu znajduje się parking dla jego klientów.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.

W Domu nie ma również pętli indukcyjnych, nie ma też tłumacza języka migowego.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Ułatwienia

Strony internetowa Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie posiada 4 guziki, znajdujące się na samej górze strony, pozwalające na dostosowanie preferencji dostępności dla odwiedzających; są to:

Dodatkowo:

focus wokół elementów nawigacyjnych(powiększenie elementów nietekstowych i border dla elementów tekstowych)

Strona posiada zamieszczone w kodzie znaczniki ARIA, a także atrybut ‘role’ dla elementów posiadających dodatkowe zastosowanie niże te wynikające z semantyki użytego znacznika.

Wszystkie odnośniki do zewnętrznych stron posiadają odpowiednią adnotacje w znaczniku aria-label.

Wszystkie znaczniki html są sprawdzone pod kątem poprawności struktury oraz domknięcia, by czytniki nie miały problemu z czytaniem kodu. Nagłówki ‘h’ w kodzie html są używane zgodnie z semantyką, tj. h1 - nazwa strony, h2 - główne sekcje - h3 - podsekcje itd.

Powiększenie strony nie skutkuje pojawieniem się paska przesuwania, tekst można powiększyć w przeglądarce, bądź za pomocą guzika.

Elementy nietekstowe posiadają atrybut ‘alt’, gdy jest to potrzebne.

Strona jest przystosowana do przeglądania na różnych urządzeniach, zarówno w pionie jak i w poziomie

Witryna ma zapewniony minimalny kontrast w widoku bez modyfikacji dostępności, jednak większość elementów posiada kontrast o wiele większy, aż do 21:1

Inne informacje i oświadczenia

Witryna jest ciągle udoskonalana pod względem Dostępności Cyfrowej. Błędy zgłaszane przez użytkowników są poprawiane. W planach jest zwiększenie funkcjonalności dostosowania strony: dodanie większej ilości układów kolorystycznych na stronie, ujednolicenie czcionek na żądanie