logo
Dom Pomocy Społecznej
im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

ul. Szpitalna 53, 33-100 Tarnów
tel/fax: 14 6888-666, e-mail: dpstarnow@dps.okay.pl
  
 
Wydarzenia  
 
 
 
Śniadanie Wielkanocne
4 kwietnia 2018 w świetlica naszego Domu wypełniła się po brzegi bowiem wszyscy uczestnicy spotkań wraz z zaproszonymi gośćmi w osobie Pani Renaty Michalik Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta oraz Pani Agnieszki Sokorskiej Kierownik Działu Terapeutyczno-Opiekuńczego, zgromadzilili się w świetlicy Domu.
Po przywitaniu gości przez Radę Seniorów i Kierownika Domu, przekazaniu życzeń zasiedliśmy do wspólnego Śniadania Wielkanocnego.
Śniadanie Wielkanocne zgodnie z tradycją, przygotowali uczestnicy spotkań z pomocą personelu. Na stole pojawił się żurek z jajkiem, chrzan, kiełbaska i oczywiście drożdżowa babka. Czuliśmy się jak w domu. Wielkanocne Śniadanie upłynęło w ciepłej i rodzinnej atmosferze.
 
Witaj wiosno
 
"Chodźmy, chodźmy Marzannę wyrzucić!
Niech śnieg z mrozem już nie wróci.
Weźmy się za ręce, gdy wiosnę spotkamy,
niech widzi jak pięknie ją witamy..."
22 marca 2018 r. jak co roku żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Ten dość stary obyczaj symbolizuje wiarę, że rozpoczyna się nowe, pozytywne życie, które da ludziom dużo dobrego, miłość, zdrowie i pomyślność.
Wyruszyliśmy w barwnym korowodzie, ze śpiewem na ustach do naszego ogrodu z kukłą eko-Marzanną, a tu niespodziewanie w blasku słonecznych promieni i z uśmiechem na twarzy przybyła Piękna Pani Wiosna. Wiosna prommiennym uśmiechem onieśmiaeliła wszystkich i w nagrodę otrzymała kwiaty. Wszyscy świetnie się bawili, miło i sympatycznie spędzili czas śpiewając piosenki i recytując wiersze o wiośnie.
 
Dzień kobiet
8 marca to coroczne święto kobiet obchodzone, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało już w 1910 r., a więc aż 100 lat temu. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet rozpoczął pięknymi życzeniami Pan Jarosław Przewodniczącym Rady Podopiecznych.
Niewątpliwie bohaterkami tego szczególnego, słonecznego dnia były kobiety. W sympatycznej, rodzinnej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany przez męską część Domu. W programie dedykowanym wszystkim paniom pojawiły się wiersze, skecze oraz piosenki. Nie zabrakło symbolicznego bukietu kwiatów oraz życzeń od uczestników spotkań.
 
Tłusty Czwartek
To już ostatnie dni karnawału i ostatnia okazja przed Wielkim Postem, aby oddać się tanecznym zabawom i jak przystało na "Tłusty Czwartek" czyli tzw. zapusty, objadać się do woli pączkami i chrustem.
Zabawa Karnawałowa z tej okazji została zorganizowana dnia 08.02.2018r. w naszych progach. Podopieczni w ten dzień  tańczyli, spalając zbędne kalorie na parkiecie. Były nie tylko tańce, ale również przebierańce i konkursy. Był to wyjątkowy czas, który pozwolił na chwilę zapomnieć o swoich troskach i zmaganiach.
 
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to święto, w którym podkreślamy szczególną rolę jaką odgrywają w życiu każdego człowieka babcie i dziadkowie. Jest to święto bardzo ważne dla naszych drogich seniorów, dlatego też dzień ten był obchodzony w sposób szczególny.
22 stycznia w Domu zorganizowane zostało uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, a czas umilił im występ grupy artystycznej "Cafe pod jesienną różą" złożony z uczestników, którzy przygotowali występ pt. "Wesoła Nowina".
Z kolei w dniu 25 stycznia przybyły do nas dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Przyjazny Dom", przed którymi również wystąpili seniorzy. Swoją wizytą sprawiły seniorom dużo radości. Nie zabrakło miejsca na słodki upominek oraz wspólne kolędowanie.
 
Zabawa choinkowa
Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwi zabawa choinkowa, która w dniu 16 stycznia licznie zgromadziła seniorów w świetlicy Domu.
Czas zabawy minął szybko w pięknie udekorowanej świetlicy, która w tym dniu przypominała o wspaniałym świąteczno – karnawałowym nastroju. O oprawę muzyczną zadbali alumni WSD w Tarnowie. Tańce, korowody i zabawy przerywane były konkursami, w których można było wykazać znajomością polskich wykonawców oraz poczuciem humoru.
Nie obyło się bez wyboru Króla i Królowej Balu.Zwycięscom serdecznie gratulujemy i życzymy wiele sukcesów - szczególnie na parkiecie. To ostatkowe spotkanie stało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich.
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2008-2012 DPS Tarnów