Dom Pomocy Społecznej w Tarnowie
logo
Dom Pomocy Społecznej
im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

ul. Szpitalna 53, 33-100 Tarnów
tel/fax: 14 6888-666, e-mail: dpstarnow@dps.okay.pl
  
 
Wydarzenia  
 
 
 
WITAJ LATO!
Tegoroczny początek lata niestety nie możemy zaliczyć do zbyt udanych, a to ze względu na kapryśną pogodę. Choć chmury przysłaniały chwilami błękit nieba i tak bardzo cieszyliśmy się ze wspólnie spędzonych chwil w ogrodzie by uczcić tą najpiękniejszą dla nas porę roku.
Wspólnie z mieszkańcami DPS witaliśmy lato przy dzwiękach skocznej muzyki oraz kiełbasce z grila. Wszystkim towarzyszyła letnia atmosfera, nie zabrakło tańców, wspólnego śpiewania biesiadnych przebojów oraz doborowego towarzysztwa. Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Srebrne Skronie, dzięki któremu odbyła się ta plenerowa impreza. Oby całe lato minęło nam w tak miłej atmosferze!
 
"Magia letniego przesilenia"
W czwartek 21 czerwaca wyruszyliśmy na powitanie lata połączonego z "Magią letniego przesilena". Obchody rozpoczęły się o 10:00 w Zaułku Łokietka przy ul. Wałowej, który po brzegi był wypełniny przez mieszkańców miasta oraz naszych milusińskich.
Uroczystego otwarcia dokonał Pan Roman Ciepiela Prezydent Tarnowa. Wśród zaplanowanych zabaw, gier i niespodzianek dużym powodzeniem cieszył się kącik wynalazców oraz wspólne plecienie wianków.Zgodnie z tradycją Nocy Świętojańskiej seniorzy wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy wianek.
 
Finał Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych
Dnia 19 czerwaca 2018 uczestniczyliśmy w Finale Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość finalna, biesiada integracyjna "Wolność jest w nas", odbyła się w miejscu, które od lat łączy pokolenia.
Tarnowski AMFITEATR tego dnia był wypełniony po brzegi. Liczne atrakcje, wspólny śpiew pieśni patriotycznych i niepodległościowych oraz słoneczny dzień zachęcały wszystkich do wspólnej zabawy.
 
Śniadanie Wielkanocne
4 kwietnia 2018 w świetlica naszego Domu wypełniła się po brzegi bowiem wszyscy uczestnicy spotkań wraz z zaproszonymi gośćmi w osobie Pani Renaty Michalik Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta oraz Pani Agnieszki Sokorskiej Kierownik Działu Terapeutyczno-Opiekuńczego, zgromadzilili się w świetlicy Domu.
Po przywitaniu gości przez Radę Seniorów i Kierownika Domu, przekazaniu życzeń zasiedliśmy do wspólnego Śniadania Wielkanocnego.
Śniadanie Wielkanocne zgodnie z tradycją, przygotowali uczestnicy spotkań z pomocą personelu. Na stole pojawił się żurek z jajkiem, chrzan, kiełbaska i oczywiście drożdżowa babka. Czuliśmy się jak w domu. Wielkanocne Śniadanie upłynęło w ciepłej i rodzinnej atmosferze.
 
Witaj wiosno
 
"Chodźmy, chodźmy Marzannę wyrzucić!
Niech śnieg z mrozem już nie wróci.
Weźmy się za ręce, gdy wiosnę spotkamy,
niech widzi jak pięknie ją witamy..."
22 marca 2018 r. jak co roku żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Ten dość stary obyczaj symbolizuje wiarę, że rozpoczyna się nowe, pozytywne życie, które da ludziom dużo dobrego, miłość, zdrowie i pomyślność.
Wyruszyliśmy w barwnym korowodzie, ze śpiewem na ustach do naszego ogrodu z kukłą eko-Marzanną, a tu niespodziewanie w blasku słonecznych promieni i z uśmiechem na twarzy przybyła Piękna Pani Wiosna. Wiosna prommiennym uśmiechem onieśmiaeliła wszystkich i w nagrodę otrzymała kwiaty. Wszyscy świetnie się bawili, miło i sympatycznie spędzili czas śpiewając piosenki i recytując wiersze o wiośnie.
 
Dzień kobiet
8 marca to coroczne święto kobiet obchodzone, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało już w 1910 r., a więc aż 100 lat temu. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet rozpoczął pięknymi życzeniami Pan Jarosław Przewodniczącym Rady Podopiecznych.
Niewątpliwie bohaterkami tego szczególnego, słonecznego dnia były kobiety. W sympatycznej, rodzinnej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany przez męską część Domu. W programie dedykowanym wszystkim paniom pojawiły się wiersze, skecze oraz piosenki. Nie zabrakło symbolicznego bukietu kwiatów oraz życzeń od uczestników spotkań.
 
Tłusty Czwartek
To już ostatnie dni karnawału i ostatnia okazja przed Wielkim Postem, aby oddać się tanecznym zabawom i jak przystało na "Tłusty Czwartek" czyli tzw. zapusty, objadać się do woli pączkami i chrustem.
Zabawa Karnawałowa z tej okazji została zorganizowana dnia 08.02.2018r. w naszych progach. Podopieczni w ten dzień  tańczyli, spalając zbędne kalorie na parkiecie. Były nie tylko tańce, ale również przebierańce i konkursy. Był to wyjątkowy czas, który pozwolił na chwilę zapomnieć o swoich troskach i zmaganiach.
 
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to święto, w którym podkreślamy szczególną rolę jaką odgrywają w życiu każdego człowieka babcie i dziadkowie. Jest to święto bardzo ważne dla naszych drogich seniorów, dlatego też dzień ten był obchodzony w sposób szczególny.
22 stycznia w Domu zorganizowane zostało uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, a czas umilił im występ grupy artystycznej "Cafe pod jesienną różą" złożony z uczestników, którzy przygotowali występ pt. "Wesoła Nowina".
Z kolei w dniu 25 stycznia przybyły do nas dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Przyjazny Dom", przed którymi również wystąpili seniorzy. Swoją wizytą sprawiły seniorom dużo radości. Nie zabrakło miejsca na słodki upominek oraz wspólne kolędowanie.
 
Zabawa choinkowa
Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwi zabawa choinkowa, która w dniu 16 stycznia licznie zgromadziła seniorów w świetlicy Domu.
Czas zabawy minął szybko w pięknie udekorowanej świetlicy, która w tym dniu przypominała o wspaniałym świąteczno – karnawałowym nastroju. O oprawę muzyczną zadbali alumni WSD w Tarnowie. Tańce, korowody i zabawy przerywane były konkursami, w których można było wykazać znajomością polskich wykonawców oraz poczuciem humoru.
Nie obyło się bez wyboru Króla i Królowej Balu.Zwycięscom serdecznie gratulujemy i życzymy wiele sukcesów - szczególnie na parkiecie. To ostatkowe spotkanie stało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich.
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2008-2012 DPS Tarnów