Wycieczka do Odporyszowa

10 czerwiec 2021

Mieszkańcy DPS i podopieczni DTO udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do położonego na Powiślu Dąbrowskim Odporyszowa.
Wycieczka w swojej pierwszej części miała charakter pielgrzymki. Rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej. Po jej zakończeniu Seniorzy zapoznali się z historią kultu maryjnego sprawowanego w tym miejscu od kilkuset lat.

Budynek Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej> Posag przed Muzeum Jana Wnęka

Z wielkim zainteresowaniem zwiedzili również znajdujące się nieopodal Muzeum Jana Wnęka polskiego Ikara – genialnego konstruktora, wynalazcy i artysty samouka.
Po trudach zwiedzania Seniorzy wypoczywali w plenerze na terenie Centrum Sportów Konnych należącym do Stowarzyszenia” Siemacha”.

Niezwykle życzliwi i gościnni gospodarze przygotowali i udostępnili wspaniale miejsce na piknik. Przez kilka godzin można było tam pooddychać świeżym powietrzem, nacieszyć oczy krajobrazem a także zachwycić się pięknym widokiem koni.
Wyprawa do Odporyszowa uczestnikom a także opiekunom sprawiła niesamowitą frajdę , dużo przyjemności i dostarczyła niezapomnianych wrażeń..

Trzy konie na pastwisku

Galeria