logo
Dom Pomocy Społecznej
im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

ul. Szpitalna 53, 33-100 Tarnów
tel/fax: 14 6888-666, e-mail: dpstarnow@dps.okay.pl
  
 


Petersburg – Wenecja Północy

29 marca 2017
 
 
 
Tym razem pan Paweł Kryza podróżnik zabrał Seniorów z DPS i DDP w wirtualną podróż do Petersburga drugiego co do wielkości miasta Rosji i kulturalnej stolicy tego państwa. Miasto nie przypadkowo nazywane Wenecją Północy położone jest w delcie rzeki Newy nad zatoką Fińską na terytorium m.in. ponad 40 wysp.
Atrakcjom Petersburga poświecone są tomy przewodników. Pan Paweł przygotował pokaz slajdów z wybranymi zdjęciami najważniejszych atrakcji Petersburga: Ermitażu, Pałacu Jekateryninskiego , Pałacu Peterhof, Pałacu Konstantynowskiego czy Pałacu Admiralicji. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy spotkania obejrzeli fotografie zabytkowych budowli sakralnych: Soboru Zmartwychwstania Pańskiego przy kanale Gribojedowa, Soboru Izaaka Dalmatyńskiego największej świątyni i Soboru Smolnego najpiękniejszej świątyni Petersburga.
Wiele emocji wzbudziły fotografie krążownika Aurora, który jest nie tylko popularnym symbolem rewolucji październikowej ale także wielką atrakcją turystyczną miasta. Pokazowi slajdów jak zawsze towarzyszył niezwykle ciekawy komentarz gościa, który na zakończenie spotkania zauważył, że Petersburg to nie tylko wspaniale zabytki, ale również bogate hotele i sklepy, restauracje, teatry , parki, ogrody i tłumy turystów z całego świata.
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2008-2017 DPS Tarnów