logo
Dom Pomocy Społecznej
im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

ul. Szpitalna 53, 33-100 Tarnów
tel/fax: 14 6888-666, e-mail: dpstarnow@dps.okay.pl
  


"Barwy regionu” – piknik na koniec lata w DPS na Czarnej Drodze
6 wrzesień 2019


Seniorzy z DPS i DDP wybornie bawili się podczas pikniku na koniec lata zorganizowanym w DPS na Czarnej Drodze . W ogrodzie wokół Domu jeszcze w letnim anturażu przy dźwiękach muzyki gości bawiło dwóch wodzirejów.

Czytaj więcej ...            
Piknik na koniec lata w Janowicach
4 wrzesień 2019


Przepiękne krajobrazy Pogórza Rożnowskiego i wielka gościnność gospodarzy sprawiła , że i w tym roku Seniorzy z DPS i DDP na miejsce pikniku na koniec lata wybrali tereny zielone należące do Domu Weselnego w Janowicach.

Czytaj więcej ...            
XVI Biesiada w DPS w Stróżach
28 sierpień 2019


Seniorzy z wielką przyjemnością bawili się podczas biesiady integracyjnej w DPS w Stróżach koło Zakliczyna. Jak zawsze gospodarze przygotowali fantastyczna imprezę . W tym roku zaproszeni goście bawili się w klimatach PRL-u. Na uczestników czekało szereg atrakcji przypominających tamte czasy( słynny PEWEX, czy też poczciwy autobus marki Jelcz pieszczotliwie nazywany „ogórkiem”).

Czytaj więcej ...            
Piknik na półmetek wakacji
25 lipiec 2019


Stowarzyszenie Srebrne Skronie działające w DPS zafundowało Seniorom piknik na półmetek wakacji. Kilka godzin spędzonych na świeżym powietrzu sprawiło Mieszkańcom Domu i uczestnikom spotkań w DDP wielką frajdę.

Czytaj więcej ...            
Złoty Jubileusz DPS w Wietrzychowicach
24 lipiec 2019


Dom Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach obchodził 50- rocznicę powstania. Było to wielkie święto zarówno dla mieszkańców i pracowników Domu. Z okazji jubileuszu na terenach zielonych wokół Domu odbył się piknik urodzinowy. Wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się również Seniorzy z DPS z ulicy Szpitalnej.

Czytaj więcej ...            
Wakacyjny koncert pod wierzbami
16 lipiec 2019


Kolejny już raz i na pewno nie ostatni ogrodowe wierzby użyczyły swojego cienia spragnionym dobrej zabawy Seniorom. W lipcowe przedpołudnie w domowym amfiteatrze z koncertem biesiadnych szlagierów wystąpił zespół Klikowianie z Tarnowa Klikowej.

Czytaj więcej ...            
Wielki Odpust Tuchowski
5 lipiec 2019


Seniorzy z DPS i DDP wzięli udział we mszy świętej dla pielgrzymujących w tym dniu osób chorych , niepełnosprawnych, Służby Zdrowia oraz pracowników Caritas i DPS. Uroczystej Eucharystii przewodniczył a także słowo do licznie przybyłych na lipowe wzgórze pątników wygłosił J.E. Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski.

Czytaj więcej ...            
Powitanie Lata
25 czerwiec 2019


W skapanym czerwcowym słońcem ogrodzie Domu Seniorzy z DPS i DDP powitali lato. Na miejsce spotkania wybrali uroczy zakątek ogrodu, pod wierzbami ,które swoimi liściastymi rozczochranymi czuprynami zapewniły przyjemny chłodny cień.

Czytaj więcej ...            
"Biesiada bez granic” w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie
24 czerwiec 2019


Mieszkańcy DPS i podopieczni DDP wzięli udział w „Biesiadzie bez granic”. Biesiada miała charakter plenerowej zabawy taneczno-muzycznej połączonej z poczęstunkiem. Spotkanie odbyło się w ramach trwających w naszym mieście Obchodach Małopolskich Dni Osób z Niepełnosprawnością.

Czytaj więcej ...            
XVI Piknik Integracyjny pn. ”Moja Małopolska” w DPS w Sieradzy
5 czerwiec 2019


W gorące czerwcowe popołudnie Seniorzy z DPS fantastycznie bawili się na pikniku integracyjnym w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy. Dla uczestników tej plenerowej imprezy gospodarze przygotowali moc atrakcji. Wielka gościnność , liczne konkursy , zabawa taneczna suto zastawione stoły sprawiły ,że zaproszeni goście bawili się wybornie.

Czytaj więcej ...            
Msza Prymicyjna
30 maj 2019


W czwartek 30 maja Mieszkańcy Domu i uczestnicy spotkań w DDP uczestniczyli w domowej kaplicy we mszy świętej Prymicyjnej. Uroczystą Eucharystię koncelebrowało dwunastu Neoprezbiterów, którzy 25 maja br. w tarnowskiej Katedrze przyjęli z rąk J.E. Księdza Biskupa Andrzeja Jeża święcenia kapłańskie. Prymicjanci w swojej drodze do kapłaństwa zawsze pamiętali o Mieszkańcach Domu.

Czytaj więcej ...            
XVIII Majówka Integracyjna „Dozwolone od lat osiemnastu- szalone lata sześćdziesiąte”.
14 maj 2019


Deszczowa pogoda sprawiła, że XVIII Majówka Integracyjna w DPS na Szpitalnej odbyła się w pomieszczeniach Domu, a nie jak planowano w pięknym o tej porze, pełnym zieleni i majowych kwiatów przydomowym ogrodzie. Podczas urodzinowej imprezy Mieszkańcy Domu i ich Goście bawili się w klimacie szalonych lat sześćdziesiątych.

Czytaj więcej ...            
Wesołych Świąt

Życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny
Składamy wszystkim w ten czas radosny.
Niech wszystkie troski będą daleko,
a dobro płynie szeroką rzeką
Z Wielkanocnymi pozdrowieniami
Spełeczność DPS im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie


Czytaj więcej ...            Wesołych Świąt

Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei, miłości,
radosnego wiosennego nastroju
Wszelakiej pomyślności w Nowym Roku
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
życzy
Stowarzyszenie Srebrne Skronie


Czytaj więcej ...            „Miłość i miłosierdzie” w Mościckim Centrum Sztuki
6 kwiecień 2019


Mieszkańcy Domu z wielką przyjemnością i zainteresowaniem obejrzeli w mościckim kinie Milenium najnowszą polską produkcję „Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata. Ten filmowy obraz pokazał i przybliżył Seniorom nieznane do tej pory fakty dotyczące narodzin kultu Bożego Miłosierdzia.

Czytaj więcej ...            
Powitanie Wiosny
21 marzec 2019


W tym roku Wiosna do DPS-u na Szpitalnej przyjechała na .... hulajnodze. Zanim ogłosiła swoje panowanie stoczyła pojedynek z Zimą , która za nic mając sobie kalendarz postanowiła zostać na nieco dłużej. Na szczęście Wiosna we tej walce nie pozostała osamotniona.

Czytaj więcej ...            
Śluby panieńskie w Teatrze Ludwika Solskiego w Tarnowie.
15 luty 2019


Spora grupa miłośników komedii z DPS i DDP wybrała się do tarnowskiego teatru. Tam na niezwykle przychylnej Seniorom scenie Mieszkańcy Domu i podopieczni DDP z wielką przyjemnością obejrzeli przedstawienie p.t.:„Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry.

Czytaj więcej ...            
Walentynki
14 luty 2019


Jak co roku Seniorzy z DDP i DPS hucznie obchodzili Dzień Świętego Walentego. Tradycyjne Walentynki były nie tylko świętem miłości ale również świętem przyjaźni, sympatii ,wzajemnej życzliwości i uśmiechu.

Czytaj więcej ...            
Bal Karnawałowy
16 styczeń 2019


Bal karnawałowy to jedna z atrakcji na którą Seniorzy z DPS i DDP czekają przez długie miesiące.Jak co roku świetlica Domu przybrała karnawałowy wystrój. Pojawiły się barwne dekoracje, bogate w wielobarwne serpentyny i kolorowe balony .

Czytaj więcej ...            Kolędowanie z „Kumotrami”.
14 styczeń 2019


W zimowe, wyjątkowo wietrzne przedpołudnie do drzwi DPS na Szpitalnej zapukali Kumotrzy. Jak co roku przyjęci zostali z szeroko otwartymi ramionami. Wędrując po całym Domu Ci tak bardzo lubiani kolędnicy odwiedzili wszystkich mieszkańców ciesząc ich śpiewem najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Czytaj więcej ...            Wizyta kolędowa J.E. Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego.
13 styczeń 2019


Jak co roku w miesiącu styczniu Społeczność Domu odwiedził J.E. Ksiądz Biskup Władysław Bobowski. Wizytę kolędową rozpoczęła uroczysta Eucharystia w kaplicy Domu, której przewodniczył ksiądz Biskup Władysław.

Czytaj więcej ...            Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2008-2016 DPS Tarnów