logo
Dom Pomocy Społecznej
im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

ul. Szpitalna 53, 33-100 Tarnów
tel/fax: 14 6888-666, e-mail: dpstarnow@dps.okay.pl
  
 
Aktualności  
 
 


Malowany świat Felicji Curyłowej - spotkanie w klubie Miszmasz
25 kwietnia 2018


Bohaterką kwietniowego spotkania w dyskusyjnym klubie książki Miszmasz była pierwsza dama polskiej wsi Felicja Curyłowa. Pani Mariola Góra z MBP w niezwykle interesujący i barwny sposób przedstawiła niezwykłą historię życia i twórczości utalentowanej zalipiańskiej malarki, która już za życia stała się ikoną sztuki ludowej.

Czytaj więcej ...            Dzieje tarnowskiego Ratusza - wystawa planszowa z cyklu: Obecni- nieobecni. Muzeum dla pensjonariuszy DPS.
18 kwietnia - 9 maja 2018


Na przełomie kwietnia i maja w świetlicy Domu prezentowana jest wystawa planszowa pt.: "Dzieje tarnowskiego Ratusza". W ramach wystawy 24 kwietnia odbyło się spotkanie ze starszym kustoszem Muzeum, historykiem panem Kazimierzem Bańburskim. W swojej bardzo interesującej prelekcji w niezwykle barwny sposób przybliżył Seniorom bogatą historię wizytówki naszego Miasta.

Czytaj więcej ...            Wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie
13 kwietnia 2018


W pogodny kwietniowy dzień Mieszkańcy DPS i podopieczni DDP wybrali się do najstarszego w Polsce Muzeum Diecezjalnego. Seniorzy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli bezcenne zabytki gotyckiej sztuki sakralnej z terenu Małopolski. Były to rzeźby, malarstwo, tkaniny kościelne (ornaty, kapy) a przede wszystkim gotyckie tryptyki ołtarzowe.

Czytaj więcej ...            Wiosenne spotkanie w klubie Miszmasz
28 marca 2018


W wiosennym klimacie tuż przed świętami mieszkańcy Domu należący do klubu Miszmasz spotkali się aby porozmawiać o tradycjach i zwyczajach związanych z okresem Wielkiej Nocy. Pani Mariola Góra na to specjalne spotkanie wybrała poezje Jana Lechonia, polskiego poety, prozaika, krytyka literackiego i teatralnego, jednego z założycieli grupy poetyckiej "Skamander".

Czytaj więcej ...            Wesołego Alleluja!

           
Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkiej Nocy,
pełnych wiary, nadziei i miłości
oraz radosnego wiosennego nastroju

życzy

Społeczność DPS im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

Czytaj więcej ...            Wesołego Alleluja!

           
Serdeczne życzenia radości i siły płynącej
z istoty Świąt Wielkiej Nocy,
by uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszyły
Wam każdego dnia

składa

Stowarzyszenie Srebrne Skronie


Czytaj więcej ...            "Każdy dzień jest darem, każdy dzień jest po to abyś był szczęśliwy" - spotkanie w klubie Miszmasz
28 lutego 2018


Bohaterami lutowego spotkania w klubie Miszmasz byli Phil Bosmans, autor poczytnych wierszy i aforyzmów dotyczących cierpienia, samotności i odczuwania a także Bruno Ferero, spod ręki którego wyszło 365 krótkich opowiadań dla ducha. Podczas spotkania klubowicze zapoznali się z twórczością obu autorów.

Czytaj więcej ...            Tłusty Czwartek
8 lutego 2018


Słodko i na biesiadną nutę Seniorzy świętowali Tłusty Czwartek. Jak każe tradycja i ludowe przysłowie: "Nie zjesz pączka w Tłusty Czwartek Twoje życie mało warte" do świetlicy przybyła spora grupa amatorów tych zapustnych smakołyków. Domowa świetlica, która na ten czas zamieniła się w gwarną kawiarenkę tętniła gorącą atmosferą i dobrym humorem.

Czytaj więcej ...            "Na Gromniczną Pan Bóg daje, czasem mróz, czasem rozstaje" - spotkanie w klubie Miszmasz
31 stycznia 2018


Tematem pierwszego w 2018 roku spotkania w klubie Miszmasz były zwyczaje ludowe związane ze Świętem Ofiarowania Pańskiego w tradycji polskiej od wieków nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Seniorzy uczestniczący w spotkaniu wraz z towarzyszącą im panią Mariolą Góra z MBP w Tarnowie starali się dociec skąd miano Gromnicznej i czy gromnice są nam jeszcze we współczesnym świecie do czegoś potrzebne.

Czytaj więcej ...            Zabawa karnawałowa
16 stycznia 2018


Karnawałowe szaleństwo rozpoczęło we wtorek 16 stycznia. Świetlica Domu, która na ten czas zamieniła się w salę balową już wczesnym popołudniem zapełniła się Seniorami spragnionymi wspaniałej zabawy. Wraz z mieszkańcami DPS i uczestnikami spotkań w DDP bawili się wolontariusze, pracownicy Domu, a także Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Czytaj więcej ...            Kolędowanie z Kumotrami
10 stycznia 2018


Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku do Mieszkańców Domu przybyli Kumotrzy. Grupa kolędnicza swoimi odwiedzinami i śpiewem najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek bardzo ucieszyła wszystkich Seniorów sprawiając im tym sposobem wiele przyjemności i dostarczając niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej ...            Wizyta J.E. Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego
7 stycznia 2018


Nazajutrz po święcie Trzech Króli, w niedzielę 7 stycznia 2018 r. cała Społeczność Domu z wielką radością gościła w swoich progach J.E. Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego. Po przywitaniu tak znamienitego Gościa przez Renatę Michalik Dyrektora Domu w kaplicy odprawiona została Msza święta, której głównym celebransem był Ksiądz Biskup.

Czytaj więcej ...            Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2008-2016 DPS Tarnów