logo
Dom Pomocy Społecznej
im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

ul. Szpitalna 53, 33-100 Tarnów
tel/fax: 14 6888-666, e-mail: dpstarnow@dps.okay.pl
  
 
Aktualności  
 
 


Powitanie lata
9 lipca 2018


W ogrodzie Domu od samego ranka Seniorzy z DPS i DDP bawili się na pełnym słońca pikniku. Cieszyli się z lata, które już na dobre się rozgościło darząc nas bogato swoimi darami. Tańce, śpiewy na cześć lata, konkursy i wielkie grillowanie trwały aż do obiadu. Fantastyczna, wakacyjna atmosfera udzieliła się wszystkim, którzy ten czas postanowili spędzić w na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej ...            Pielgrzymka do Tuchowa
6 lipca 2018


Jak co roku mieszkańcy Domu i podopieczni DDP pielgrzymowali na Wielki Odpust Tuchowski. W piątek 6 lipca Seniorzy wraz licznie przybyłymi pątnikami o godz.15 uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej w intencji osób chorych, niepełnosprawnych i w podeszłym wieku.

Czytaj więcej ...            Jubileusz 15-lecia istnienia DPS w Nowodworzu
27 czerwca 2018


Grupa mieszkańców DPS i podopiecznych DDP, którym towarzyszyła pani Dyrektor wzięła udział w uroczystości Jubileuszu 15-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. Gospodarze licznym gościom, a także swoim mieszkańcom zapewnili wiele atrakcji m.in. występy artystyczne, zabawę integracyjną i smaczny poczęstunek.

Czytaj więcej ...            "Pokora nie jest słabością, ale wielka potęgą człowieka, dlatego, że miłość jest potęgą" Jan Twardowski - spotkanie w klubie Miszmasz
27 czerwca 2018


Bohaterem czerwcowego spotkania w klubie Miszmasz był Jan Twardowski - ksiądz, poeta, przedstawiciel współczesnej liryki. Pani Mariola z MBP w tym ostatnim przed wakacjami spotkaniu w niezwykle interesujący sposób przedstawiła bogatą historię życia i twórczości tego wybitnego człowieka. Klubowicze z dużą przyjemnością wysłuchali również wierszy księdza Jana Twardowskiego w interpretacji pani Marioli.

Czytaj więcej ...            "Śladem AK i Akcji Burza 44" - wystawa multimedialna na tarnowskim rynku
18 czerwca 2018


Mieszkańcy Domu z dużym zainteresowaniem obejrzeli na tarnowskim rynku multimedialną wystawę, która została poświęcana Akcji Burza. Seniorzy zapoznali się z historią tej wojskowej operacja podjętej przez oddziały Armii Krajowej przeciwko wojskom niemieckimi na terenie II Rzeczypospolitej w roku 1944. Ta ciekawa ekspozycja przygotowana została przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Czytaj więcej ...            Piknik Integracyjno-Rekreacyjny "Dobre bo Polskie" w DPS w Sieradzy
6 czerwca 2018


W czerwcowe, pełne słońca popołudnie delegacja Mieszkańców Domu bawiła się na Pikniku Integracyjno-Rekreacyjnym "Dobre bo Polskie" zorganizowanym w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy. Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji. Po barwnym, bardzo ciekawym programie artystycznym rozpoczęła się zabawa taneczna z konkursami.

Czytaj więcej ...            Msza Święta Prymicyjna
4 czerwca 2018


W poniedziałek 4 czerwca Mieszkańcy i Pracownicy Domu uczestniczyli we Mszy Świętej Prymicyjnej. Uroczystą Eucharystię w kaplicy Domu sprawowało trzynastu Neoprezbiterów. Dla całej Społeczności Domu była to podniosła uroczystość i wielkie duchowe przeżycie.

Czytaj więcej ...            XXVII Majówka Integracyjna "Przybyli Ułani pod okienko"
30 maja 2018


W piękny majowy dzień w DPS im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie odbyła się XVII Majówka Integracyjna pod nazwą "Przybyli Ułani pod okienko". Majówka tradycyjnie wpisała się w obchodzone w Tarnowie Małopolskie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W tym roku to duże wydarzenie plenerowe swoim charakterem nawiązywało do radosnego świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej ...            Malowany świat Felicji Curyłowej - spotkanie w klubie Miszmasz
25 kwietnia 2018


Bohaterką kwietniowego spotkania w dyskusyjnym klubie książki Miszmasz była pierwsza dama polskiej wsi Felicja Curyłowa. Pani Mariola Góra z MBP w niezwykle interesujący i barwny sposób przedstawiła niezwykłą historię życia i twórczości utalentowanej zalipiańskiej malarki, która już za życia stała się ikoną sztuki ludowej.

Czytaj więcej ...            Dzieje tarnowskiego Ratusza - wystawa planszowa z cyklu: Obecni- nieobecni. Muzeum dla pensjonariuszy DPS.
18 kwietnia - 9 maja 2018


Na przełomie kwietnia i maja w świetlicy Domu prezentowana jest wystawa planszowa pt.: "Dzieje tarnowskiego Ratusza". W ramach wystawy 24 kwietnia odbyło się spotkanie ze starszym kustoszem Muzeum, historykiem panem Kazimierzem Bańburskim. W swojej bardzo interesującej prelekcji w niezwykle barwny sposób przybliżył Seniorom bogatą historię wizytówki naszego Miasta.

Czytaj więcej ...            Wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie
13 kwietnia 2018


W pogodny kwietniowy dzień Mieszkańcy DPS i podopieczni DDP wybrali się do najstarszego w Polsce Muzeum Diecezjalnego. Seniorzy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli bezcenne zabytki gotyckiej sztuki sakralnej z terenu Małopolski. Były to rzeźby, malarstwo, tkaniny kościelne (ornaty, kapy) a przede wszystkim gotyckie tryptyki ołtarzowe.

Czytaj więcej ...            Wiosenne spotkanie w klubie Miszmasz
28 marca 2018


W wiosennym klimacie tuż przed świętami mieszkańcy Domu należący do klubu Miszmasz spotkali się aby porozmawiać o tradycjach i zwyczajach związanych z okresem Wielkiej Nocy. Pani Mariola Góra na to specjalne spotkanie wybrała poezje Jana Lechonia, polskiego poety, prozaika, krytyka literackiego i teatralnego, jednego z założycieli grupy poetyckiej "Skamander".

Czytaj więcej ...            Wesołego Alleluja!

           
Zdrowych, pogodnych
Świąt Wielkiej Nocy,
pełnych wiary, nadziei i miłości
oraz radosnego wiosennego nastroju

życzy

Społeczność DPS im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie

Czytaj więcej ...            Wesołego Alleluja!

           
Serdeczne życzenia radości i siły płynącej
z istoty Świąt Wielkiej Nocy,
by uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszyły
Wam każdego dnia

składa

Stowarzyszenie Srebrne Skronie


Czytaj więcej ...            "Każdy dzień jest darem, każdy dzień jest po to abyś był szczęśliwy" - spotkanie w klubie Miszmasz
28 lutego 2018


Bohaterami lutowego spotkania w klubie Miszmasz byli Phil Bosmans, autor poczytnych wierszy i aforyzmów dotyczących cierpienia, samotności i odczuwania a także Bruno Ferero, spod ręki którego wyszło 365 krótkich opowiadań dla ducha. Podczas spotkania klubowicze zapoznali się z twórczością obu autorów.

Czytaj więcej ...            Tłusty Czwartek
8 lutego 2018


Słodko i na biesiadną nutę Seniorzy świętowali Tłusty Czwartek. Jak każe tradycja i ludowe przysłowie: "Nie zjesz pączka w Tłusty Czwartek Twoje życie mało warte" do świetlicy przybyła spora grupa amatorów tych zapustnych smakołyków. Domowa świetlica, która na ten czas zamieniła się w gwarną kawiarenkę tętniła gorącą atmosferą i dobrym humorem.

Czytaj więcej ...            "Na Gromniczną Pan Bóg daje, czasem mróz, czasem rozstaje" - spotkanie w klubie Miszmasz
31 stycznia 2018


Tematem pierwszego w 2018 roku spotkania w klubie Miszmasz były zwyczaje ludowe związane ze Świętem Ofiarowania Pańskiego w tradycji polskiej od wieków nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Seniorzy uczestniczący w spotkaniu wraz z towarzyszącą im panią Mariolą Góra z MBP w Tarnowie starali się dociec skąd miano Gromnicznej i czy gromnice są nam jeszcze we współczesnym świecie do czegoś potrzebne.

Czytaj więcej ...            Zabawa karnawałowa
16 stycznia 2018


Karnawałowe szaleństwo rozpoczęło we wtorek 16 stycznia. Świetlica Domu, która na ten czas zamieniła się w salę balową już wczesnym popołudniem zapełniła się Seniorami spragnionymi wspaniałej zabawy. Wraz z mieszkańcami DPS i uczestnikami spotkań w DDP bawili się wolontariusze, pracownicy Domu, a także Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Czytaj więcej ...            Kolędowanie z Kumotrami
10 stycznia 2018


Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku do Mieszkańców Domu przybyli Kumotrzy. Grupa kolędnicza swoimi odwiedzinami i śpiewem najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek bardzo ucieszyła wszystkich Seniorów sprawiając im tym sposobem wiele przyjemności i dostarczając niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej ...            Wizyta J.E. Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego
7 stycznia 2018


Nazajutrz po święcie Trzech Króli, w niedzielę 7 stycznia 2018 r. cała Społeczność Domu z wielką radością gościła w swoich progach J.E. Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego. Po przywitaniu tak znamienitego Gościa przez Renatę Michalik Dyrektora Domu w kaplicy odprawiona została Msza święta, której głównym celebransem był Ksiądz Biskup.

Czytaj więcej ...            Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2008-2016 DPS Tarnów